صافکاری pdr چیست؟

 

صافکاری pdr از جمله روش‌های نوین برای بی‌رنگ درآوردن فرورفتگی‌های قسمت‌های مختلف بدنه خودرو است. در این مجموعه نیز از این روش در بسیاری از موارد مراجعه شده استفاده شده است.

رفع فرورفتگی‌های بدنه ماشین با این روش علاوه بر فن و هنر تعمیرکار، نیازمند به میله‌ها و ابزارآلات PDR است. که هنرکده علی مومنی با تکمیل تجهیزات خود آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می‌باشد.

ما در این روش بدون چکش زدن به بدنه رویی و رنگ خودرو،  با استفاده از میله‌های PDR از پشت قسمت آسیب‌دیده به محل فرو رفته نیرو وارد می‌کنیم. این کار در کنار یکسری از فنون علمی و تجربی دیگر به ما کمک می‌کند تا بخش آسیب‌دیده را مثل روز اول در بیاوریم.

تاریخچه صافکاری بدون رنگ با میله

روش‌های ترمیمی بدون رنگ قدمتی بسیار زیاد در حد دوران باستان دارند. در قرون اولیه میلادی ظرف‌ها و وسیله‌های طلا، برنجی، مس ،نقره  و سایر فلزات را با روش‌هایی شبیه به روش‌های امروزه بازسازی می‌کردند.

با گذشت سالیان زیاد این هنر و صنعت به صورت صافکاری بدون رنگ توسط فرانک تی. سارجنت بکار گرفته شد. و به جهان معرفی شد. کتابی نیز از این فرد مبدع با عنوان ” کلید ضربه زدن به فلز ” به جا مانده است.  وی  در این کتاب شیوه به کارگیری ابزارهای صافکاری و وسایل اندازه‌گیری، نحوه استفاده از آنها و روش پیش‌بینی حرکت فلز را مطرح کرده است.

با گذشت دو دهه، اسکار فلایگ  کارمند ساده مرسدس بنز در نمایشگاه ورزش‌های موتوری  که در شهر نیویورک آمریکا برپاشده بود، حضور داشت. وظیفه محوله به این شخص مراقبت از رنگ اتومبیل‌های موجود در نمایشگاه بود. روزانه و طی بازدید افراد ساییدگی‌ها و فرورفتگی‌های کوچکی روی بدنه خودروها ایجاد می‌شد.

استفاده از دسته چکش چوبی ابتکار اسکار برای بیرون کشیدن این تورفتگی‌ها بود. پس از این اتفاق فلایگ در منزل خود اقدام به طراحی و  ساخت ابزار صافکاری pdr کرد و اسم خود را به عنوان بینان گذار این تکینیک در تاریخ ثبت کرد. پس از این اتفاقات در کارخانه مرسدس ارتقا مقام یافته و به عنوان یک صافکار ماهر استخدام شد.

این روش زمان طولانی در آلمان بکار گرفته شد. سرانجام در اواخر قرن نوزده میلادی توسط ایالات متحده صافکاری pdr  به عنوان یک روش استاندارد و موفق صافکاری معرفی و تبلیغ شد.

 

با توجه به قیمت قطعات بدنه اتومبیلهای مدل بالا در داخل کشور و با توجه به عرف بازار در مورد خودروهای مجدد رنگ شده و افت قیمت خودرو تعویض قطعات خودروهای تصادفی به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد شما می توانید با تعمیر خودروی خود در این قسمت از تعمیرگاه که با کادر مجرب و با تجربه و سطح کیفی بالای کار ما که بسیار بالاتر از نمایندگی ها خواهد بود و شما با صافکاری بی رنگ می توانید ضرر اقتصادی ناشی از تصادف خودرو را حدود 50 درصد کاهش دهید

با فالو کردن پیج اینستاگرام ما ویدیو صافکاری با میله و ابزارهای پی دی ار را تماشا کنید
جدیدترین روش صافکاری بیرنگ قری های ریز در قسمتهای دوبل با جدیدترین دستگاههای روز دنیا

صافکاری بیرنگ مرسدس بنزصافکاری بیرنگ مزدا 3 نیوصافکاری بیرنگ هیوندای النترا 2013صافکاری بیرنگ سقف سوزوکی ویتاراصافکاری بیرنگ سوناتا وای افslk صافکاری بیرنگ مرسدس بنز

 


 

 

صافکاری بیرنگ مرسدس بنزصافکاری بیرنگ مزدا 3 نیو